Stan Nevada - położenie i stolica

Stany Zjednoczone Ameryki to jeden z piękniejszych krajów pod względem turystycznym na świecie. Zgodzi się z tym każdy kto miał okazję ten kraj odwiedzić i zwiedzić go nieco dłużej. Jednym z ciekawszych regionów tego kraju jest stan Nevada.

Położenie stanu Nevada

Położenie stanu Nevada to oczywiście zachodnia część Stanów Zjednoczonych. Miasto, z którego słynie Nevada to oczywiście Las Vegas. To miasto, które zna chyba każdy, choćby z wielu amerykańskich filmów i seriali. Mało kto jednak wie, że nazwa stanu Nevada pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza "Śnieżysta". To co charakteryzuje stan Nevada to z pewnością pustynie. Jedną z najsłynniejszych pustyni jest pustynia Wielkiej Kotliny. To co jeszcze charakteryzuje ten stan pod kątem geograficznym to ogromna liczna kraterów. Trzeba bowiem wiedzieć, że jest ich tam ok. 1000. Nie są to jednak zwykłe kratery. Powstały one po próbach z bronią atomową. Stolica stanu Nevada to oczywiście Carson City.

Stolica stanu Nevada

Jak wspomniano wcześniej, stolicą stanu Nevada jest Carson City. Ciekawostką jest to, iż nazwa miasta pochodzi od nazwiska podróżnika i Kita Carsona. W mieście tym znajduje się wiele atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć. Zaliczyć można do nich m.in. Nevada State Museum. Można w nim zapoznać się z historią stanu Nevada i dowiedzieć się tym miejscu wiele ciekawych rzeczy. Nie jedna osoba będzie z pewnością zaskoczona.

Jednak miejsce, z którego stan Nevada słynie najbardziej to oczywiście Las Vegas. Miasto to kojarzy się przede wszystkim z licznym kasynami. Jednak Las Vegas to zdecydowanie więcej. Będąc w tym mieście warto także odwiedzić ogród zoologiczny, a także liczne parki i muzea. Jeśli mowa o stanie Nevada to nie można także zapomnieć o Virginia City. Miasto to zasłynęło z wydobycia srebra. Co ciekawe, będąc w tym mieście wybrać można się na wycieczkę po licznych kopalniach złota i srebra. Można wówczas poczuć panującą niegdyś w tym regionie gorączkę złota. Jak zatem widać stan Nevada pełen jest niesamowitych atrakcji.